Aksa Güneş Enerjisi Sistemi Kurulum Süreci

Ana Sayfa Aksa Güneş Enerjisi Sistemi Kurulum Süreci
Aksa Güneş Enerjisi Sistemleri kurulumu 5 aşamada gerçekleşir.

Kurulumu yapılacak olan güneş enerjisi sistemi için işletmenizin doğrudan üretimini etkileyecek faktörlerin tespiti Aksa uzmanlığıyla yapılır.

Teknik değerlendirme aşamasında;

 1. İşletmenizin ne kadar güneş enerjisinden elektrik üreteceği
 2. İşletmenizin elektrik tüketim miktarı
 3. Çatınızın ya da arazinizin teknik uygunluğuna bakılır.

Teknik değerlendirme aşamasında gerekli olan belgeler paylaşılıp, ön koşullar da güneş enerjisi kurulumuna elverişli ise; Aksa tarafından tekliflendirme sürecine başlanır.

Tekliflendirme sürecinde temin edilecek olan bilgi ve belgeler;

 1. Kurulum yapılacak olan işletme veya arazinin koordinatları
 2. İşletmenin sözleşme gücü
 3. Elektrik tüketiminizi gösteren 1 yıllık elektrik faturası 
 4. Tarife grubu
 5. Kuruluma elverişli olan çatı planı

Lisansız Çatı GES evrak listesi için tıklayınız.

Lisansız Arazi GES evrak listesi için tıklayınız.

İlgili çatı ya da arazi, drone ile teknik keşif yapılarak projenin tüm detay parametreleri belirlenir. Tüm teknik ve ticari koşulların oluşturulmasıyla birlikte final teklif sunulur ve sözleşme hazırlık aşamasına geçilerek sözleşme imzalanır.

Sözleşme imzasından sonra kurulum yapılmadan önce ilgili dağıtım şirketine yapılacak başvuru ile çağrı mektubu süreci başlatılır. Çağrı mektubu onayı alındıktan sonra proje onay süreci ve bağlantı anlaşması süreçleri yürütülerek kurulum aşamasına geçilir.

 1. Teknik değerlendirme, tekliflendirme, izinler ve idari süreçler tamamlandıktan sonra çatı ve arazi projelerinin anahtar teslim kurulumu Aksa tarafından gerçekleştirilerek işletime hazır hale getirilir. 
 2. Güneş paneli, inverter, konstrüksiyon ve sistemde kullanılacak her bir ekipman proje özelinde tedarik edilerek kurulum yapılır.
 3. Çatı ve araziye özgü mühendislik detayları alanında uzman mühendislerimiz tarafından analiz edilir.
 4. Sistemin kurulumu uygun bir şekilde en iyi mühendislik çözümüyle tamamlanır.

Aksa, Enerji Performans Sözleşmesi (EPS) kapsamında güneş enerjisi sistemlerinin bakımlarını üstelenerek size herhangi bir ek maliyet yansıtmaz.

 1. Alanında uzman mühendislerimizden oluşan özel bir ekip ile kurulumu yapılan güneş enerjisi sisteminin işletme ve bakım süreçleri en iyi şekilde yönetilir. Aksa tarafından verilen hizmetlerin en önemli amacı kurulan güneş enerjisi sistemlerinin maksimum verimde çalışmasını sağlamaktır.
 2. Güneş enerjisi sistemi yatırımınızın durumu hakkında toplanan tüm analiz ve sistemsel veriler belirli periyotlarla sizinle paylaşılır.